PRALKA.PL.UA

Відмова від прання при високих температурах загрожує розмноженню мікробів

У магазинах систематично з'являються нові пральні порошки і пом'якшувачі з ароматними запахами, покликані відіпрати білизну будь-якої міри забрудненості. Реклама запевняє, що засоби ефективні навіть в холодній воді. Проте дослідження показали, що при низькотемпературних режимах прання у білизні зберігаються і активно розмножуються хвороботворні бактерії.

"Попрана білизна може пахнути свіжістю, але не давайте неправдивому відчуттю чистоти приспати вашу пильність", - попереджає Ема Робертсон на сторінках The Daily Mail, пише InoPressa. "Відмова від прання в гарячій воді і їдких пральних порошків часів наших бабусь, можливо, сприятлива для тканин, довкілля і чутливої шкіри, але може коштувати нам здоров'я", - говориться в статті.
"Дослідження показало, що потенційно шкідливі мікроби в нашій пральній машині не гинуть під час прання в прохолодній воді, перетворюючи звичайний цикл прання на вогнище бактерій", - пише журналістка.

При оцінці ризику зараження, пов'язаного з пранням, на кожних "чистих" трусиках виявилося в середньому 0,1 грама фекалій, а це безліч мікроорганізмів, говориться в статті. "Мене дуже турбує те, що бактерії з брудної нижньої білизни потрапляють на такі речі, як кухонні рушники, якими потім витирають посуд", - відмічає експерт по гігієні Ліза Эккерли."

Дослідження показали, що колонії мікроорганізмів усередині пральної машини потрапляють у воду під час наступних циклів, причому не менше мільйона бактерій виявляється всього в двох столових ложках води", - говориться в замітці.

Розділяти при пранні одяг, постільну білизну і рушники недостатньо, щоб зупинити ризик поширення інфекції, якщо ви перете при низьких температурах, робить висновок журналістка. До речі, за прикладом багатьох європейських країн український уряд впродовж півтора років вирішив понизити до мінімуму вміст фосфатів в миючих засобах. Загальний вміст фосфору в пральних порошках через 1,5 року не повинно складати або перевищувати 0,5 грама в рекомендованій дозі для використання в основному циклі процесу прання в жорсткій воді для стандартного завантаження пральної машини.

Для тих, хто не любить утрудняти себе праннями, розроблений одяг, який обходиться без прань більше трьох місяців. Молоді винахідники з американської компанії Wool&Prince одного разу замислилися, як було б зручно, якби одяг залишався чистим і свіжішим тривалий час. В результаті безлічі експериментів на Kikstarter з'явився проект, що обіцяє суспільству сорочку, яка зможе обійтися без прання упродовж 100 днів.